Autorzy

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: Media_Rodzina_03

Opis

"Pułapki Myślenia" (eng. „Thinking Fast and Slow”) Daniel Kahneman

Jest to jedna z dwóch książek które od dnia ogłoszenia pierwszej listy bestsellerów biznesowych New York Times’a do dzisiaj pojawia się regularnie w zestawieniu top10 książek o biznesie.

 

Jest to swoiste podsumowanie wyników badań autora, za które został uhonorowany w 2002roku nagrodą Narodowego Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii. Jednak nie spodziewaj się tutaj nudnych akademickich wywodów. Książka jest napisana w sposób przyjemny i przystępny dla czytelnika.

 

Daniel Kahneman wraz z Amosem Tversky’m podważyli teorię użyteczności oczekiwanej, która do czasu ich badań była dominującym uzasadnieniem ludzkich decyzji w ekonomii. Poprzez szereg eksperymentów wykazali oni, że jako ludzie podejmujemy decyzje w zależności od sytuacji w różny sposób. Określili dwa systemy podejmowania decyzji w naszym mózgu – świadomy (wolny) i automatyczny (wolny). I o konsekwencjach ich odkrycia dla naszej codzienności jest ta książka.

 

Ta książka jest dla Ciebie jeśli... jesteś osobą podejmującą jakiekolwiek decyzje. Naprawdę! Jest to pozycja, która w ocenie naszych ekspertów powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich profesjonalistów.

 

Podsumowanie w 1 zdaniu.

Książka ta pokazuje jak dwa niezależne systemy podejmowania decyzji w Twoim mózgu nieustannie walczą o kontrolę nad Twoimi zrachowaniami, jak również uczy cię, kiedy prowadzi to do błędów w twoich osądach i decyzjach oraz uczy Cię jak ich uniknąć.

 

Dlaczego warto przeczytać „Pułapki Myślenia”?

Książka ta pozwoli Ci zrozumieć czym są i co oznaczają błędy poznawcze (heurystyki) oraz jak ich uniknąć. Wiedza ta pozwoli Ci nie tylko lepiej podejmować swoje decyzje, ale również zrozumieć, jak inni podejmują decyzję. Dzięki temu będziesz mógł na nie wpływać. A czy nie jest to wiedza niezbędna do bycia profesjonalistą w swojej dziedzinie?

 

[opis wydawcy]

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu - intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja trafnym decyzjom... W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, daje naprawdę istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.

 

opis wydawcy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl